GÓRZYCA Patriotyczny festyn rodzinny

Niedziela dla niepodległej

Motywem przewodnim festynu była setna rocznica odzyskania niepodległości

Jako pierwsi na scenie wystąpili najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego, którzy zaprezentowali się w przygotowanych piosenkach. Następnie na scenę wyszli uczniowie klasy pierwszej oraz klas trzecich, śpiewając i recytując wiersze. Na koniec występów najmłodszych mogliśmy podziwiać przygotowane układy taneczne przez klasę drugą, która równym krokiem rozbawiała całą publiczność. Po występach najmłodszych przyszedł czas na uczniów starszych klas, którzy wystąpili z programem słowno-muzycznym.
Uczennice klasy 4a prezentowały swoje talenty śpiewając, a uczniowie klasy 4b pokazali wielki talent aktorski w inscenizacji utworów J. Brzechwy „Leń” i „Żuraw i czapla”. Uczniowie klasy piątej rozbawiali publiczność pokazem mody i reklamy z dużą dawką humoru. Klasa szósta przygotowała degustację zdrowych owoców.
Występy uczniów nagrodzone zostały gromkimi brawami. Zabawę umilały również występy seniorów: zespołu muzycznego „Młodzi duchem”.
Tego dnia nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które mogły pobawić się na dmuchanym wozie strażackim z ogromną zjeżdżalnią, rywalizować w konkurencjach sportowych, nauczyć się robienia baniek mydlanych czy pomalować twarze. Największą atrakcją były pokazy strażackie.
Nie mogło zabraknąć specjałów, tradycyjnie przygotowanych przez rodziców. W czasie imprezy można było również spróbować swojego szczęścia, biorąc udział w loterii fantowej, na której finał, czyli losowanie nagrody głównej, wszyscy czekali z niecierpliwością. Uczestnicy festynu mogli również zaczerpnąć wiedzy na temat profilaktyki raka piersi, cukrzycy i zmierzyć ciśnienie, a to wszystko na stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie zaangażowanie rodziców, nauczycieli oraz pomoc licznych sponsorów. Pieniądze pozyskane z festynu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu multimedialnego do sal lekcyjnych.
URSZULA BUDYNKIEWICZ