GÓRZYCA Frekwencja dopisała

SONY DSC

Zacięta rywalizacja

13 maja 2018 r. na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego odbył się pierwszy w tym roku Turniej Tenisa Ziemnego, w którym udział wzięło łącznie 32 zawodników i pięć zawodniczek

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach: do 50 lat mężczyzn, 50 lat i powyżej mężczyzn oraz kobiety OPEN. Otwarcia turnieju dokonała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Małgorzata Gniewczyńska. Delegatem Lubuskiego Związku Tenisa Ziemnego był Dariusz Krzeptowski. Warto zaznaczyć, że w kategorii powyżej 50 lat mężczyzn puchary oraz drobne gadżety ufundował LZTZ w Zielonej Górze, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Turniej w obu kategoriach dla panów rozgrywany był drabinką do jednej przegranej, do dwóch wygranych setów. Natomiast w kategorii kobiet grano systemem każdy z każdym.
Szczególne podziękowania należą się Danielowi Podhajeckiemu – prezesowi SMECZ Górzyca, który pomógł w przeprowadzeniu turnieju oraz Dariuszowi Krzeptowskiemu, za pomoc w rozstawianiu zawodników.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne.
W kategorii mężczyzn do 50 lat najlepszym okazał się Wojciech Tomków ze Słubic, drugi był Dariusz Krzeptowski, także ze Słubic, a na trzecim stopniu podium stanął Grzegorz Koropczuk z Witnicy.
W kategorii mężczyzn powyżej 50 lat wygrał Marek Gębarowski z Dębna, drugi był Adam Krzeptowski ze Słubic, a trzeci Jerzy Dębiński z Górzycy.
Wśród pań najlepsza okazała się Dominika Podhajecka, druga była Wiktoria Podhajecka, a trzecia Sara Górska ze Słubic.
Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, dziękujemy pozostałym zawodnikom za udział i zapraszamy na Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego, który odbędzie się w lipcu!
MATEUSZ PODLIPSKI