CYBINKA Zacięta rywalizacja

To już piąta edycja zmagań

Ruch to zdrowie, a przy tym i świetna zabawa. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy V Turnieju piłki nożnej osób z niepełnosprawnością o puchar starosty słubickiego, który rozegrano w Cybince

Imprezę zorganizowało stowarzyszenie „Wsparcie”, przy dofinansowaniu powiatu słubickiego. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, które reprezentowały: Środowiskowe Domy Samopomocy w Lubniewicach, Bieganowie i Słubicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia z Rzepina.
Turniej otworzyli wspólnie: prezes stowarzyszenia „Wsparcie” Patryk Rudziński, wicestarosta Leopold Owsiak i sekretarz gminy Cybinka Sebastian Łukaszewicz.
Zwycięzcami okazali się zawodnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Lubniewic. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach, zaś na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie.
Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Dawid Bodytko ze ŚDS w Słubicach, natomiast Łukasz Walicki (ŚDS w Lubniewicach) zdobył tytuł najskuteczniejszego strzelca.
Wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe za uczestnictwo w zawodach (red., SP).