CYBINKA Nie brakowało wielkich gwiazd

Powitanie lata 2018

Za nami Święto Cybinki. Atrakcji naprawdę nie brakowało

Mimo chwilowego załamania pogody mieszkańcy bawili się fantastycznie przy muzyce wspaniałych gwiazd: Krystyny Giżowskiej, Zespołu Video, Michała Gielniaka, Mejk, Exaited oraz Power-Play.

Impreza odbywała się w ramach realizacji projektu „Powitanie lata w Cybince” i rozpoczęła się polsko niemieckim blokiem regionalnym. Na scenie prezentowali swoje umiejętności, partnerzy projektu, m.in. grupy taneczne z Polski i Niemiec oraz regionalni artyści.
W trakcie festynu wręczono nagrody za udział w zawodach wędkarskich o tytuł Mistrza gminy Cybinka w wędkarstwie gruntowym. Zawody odbywały się tego samego dnia na Odrze w rejonie wsi Grzmiąca-Kłopot. W zawodach wzięło udział 28 zawodników, a najlepszy wynik uzyskał Stanisław Rygiel.
O godzinie 18.00 burmistrz Marek Kołodziejczyk oficjalnie otworzył Święto Cybinki, witając serdecznie wszystkich przybyłych na plac i zachęcając do wspólnej zabawy. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Krystyna Giżowska, której w podziękowaniu za występ burmistrz wręczył kosz pełen kwiatów.
Na stadionie przygotowano także darmowe dmuchańce i kule wodne dla najmłodszych. Dzieci mogły skorzystać z przejażdżek konnych, zajadać się lodami, watą cukrową, goframi i popcornem. Dorosłych zachęcały stoiska regionalne Polskich Związków Hodowców Gołębi Pocztowych i Polskiego Związku Wędkarskiego. Można było skorzystać z badań wykonywanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną ze Słubic i zajrzeć do miasteczka strażackiego zorganizowanego przez jednostki OSP z terenu gminy Cybinka oraz OSP Lossow. Nie zabrakło również stoisk ze swojskim jadłem przygotowanym przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Grzmiącej i Towarzystwo Miłośników Polesia i Białkowa (red.).