CYBINKA Kolejna prace na ulicy Kaliskiej

Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja

W kwietniu rozpoczął się kolejny etap dozbrajania ul. Kaliskiej w Cybince. Prace wciąż trwają, a po ich zakończeniu do gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dołączonych zostanie 36 działek

– To kolejna gminna inwestycja w tej części naszego miasta. Przypomnę, że niedawno na ulicy Kaliskiej położyliśmy kostkę brukową, zrobiliśmy chodnik i zbudowaliśmy zjazdy do wszystkich posesji. Teraz przyszedł czas na sieć kanalizacyjną i sanitarną – cieszy się burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk. – Koszt tej prac to 400 tysięcy złotych, całość pokryjemy ze środków własnych – dodaje burmistrz.
Na czym dokładnie polega inwestycja? 10 kwietnia tego roku, już po rozstrzygnięciu przez Zakład Usług Komunalnych przetargu, rozpoczął się kolejny etap dozbrojenia ul. Kaliskiej w Cybince, polegający na budowie sieci wodociągowej DN 90 PE i sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej DN 200 PVC-U.
Sieć wodociągowa i kanalizacyjna zostanie włączona do istniejącej sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kaliskiej i Polnej. Projekt przewiduje wykonanie 1368,5 m sieci wodociągowej z dziewięcioma hydrantami przeciwpożarowymi oraz wykonanie kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o długości 1232 m.
– Umowa z wykonawcą została podpisana 20 marca. 10 kwietnia ruszyły roboty, które cały czas trwają. Cała inwestycja ma zostać zakończona 31 lipca – precyzuje Patryk Rudziński, prezes Zakładu Usług Komunalnych Cybinka Sp. z o.o. – Środki na realizację inwestycji otrzymamy w formie dokapitalizowania spółki z gminy Cybinka – dodaje prezes.
Przypomnijmy, że to kolejne pracy w tym rejonie Cybinki. Wcześniej, także na ulicy Kaliskiej wykonano drogę o długości 330 metrów z betonowej kostki brukowej, wybudowano chodnik jednostronny oraz zjazdy do wszystkich nieruchomości zabudowanych. – Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad pół miliona złotych. Część środków na realizację zadania udało się nam jednak pozyskać środki z budżetu województwa lubuskiego z puli na wyłączanie gruntów rolnych z produkcji rolniczej – dodaje burmistrz Kołodziejczyk (red.).