CYBINKA Atrakcji nie brakowało

Dzień Dziecka w rytmie belgijki

Na placu przed urzędem miejskim odbył się festyn zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Dla dzieci przygotowano mnóstwo darmowych atrakcji

Wydarzenie otworzył burmistrz Marek Kołodziejczyk, który złożył dzieciom moc najserdeczniejszych życzeń z okazji ich święta.
Na placu działo się naprawdę sporo: dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, bańki mydlane, przejażdżki kucykiem, quizy, kalambury, warsztaty plastyczne oraz szereg zabaw sportowych. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Wszyscy uczestnicy gier i zabaw otrzymali dyplomy i słodkie upominki.
Punktem kulminacyjnym była kurtyna wodna i piana, przygotowana przez strażaków OSP. Dzieci biegały, chlapały się i widać było, że sprawia im to największą frajdę.
Dużym powodzeniem cieszył się również taniec „belgijka”, wykonany przez druhny, zuchów i harcerzy oraz wszystkich, którzy włączyli się do wspólnej zabawy.
Dzięki Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Białkowie wszyscy mogli wspólnie biesiadować przy domowym cieście, zimnych lodach, napojach i grillowanych kiełbaskach. Dodatkowo cały plac przed urzędem wypełniły balony z helem, które wprowadzały bajkowy klimat w tym wyjątkowym dniu.
Organizatorem imprezy była gmina Cybinka oraz jej jednostki podległe (red.).