SŁUBICE „Przerwa na czytanie” w SOSW

Kochamy książki!

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach wziął udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwi

Wydarzenie odbyło się 11 maja, w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt. „(Do) wolność czytania”. Celem akcji była promocja czytelnictwa – zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
„III Przerwę na czytanie” zainaugurował w bibliotece szkolnej starosta Marcin Jabłoński, czytając uczniom fragment książki pt. „Fajna Ferajna” Moniki Kowaleczko-Szumowskiej.
Uczniowie gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy z zainteresowaniem słuchali wzruszające, ale i pełne humoru wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego.
Starosta Marcin Jabłoński zachęcał uczniów do sięgania po książki, zwracając uwagę na korzyści płynące z czytania. Przypomniał sobie, że będąc w ich wieku czytał literaturę przygodową, która jest skarbnicą wiedzy o ludziach i świecie.
Akcja „Przerwa na czytanie” miała zróżnicowany charakter. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się głośne czytanie w kręgach tematycznych.
W przedsięwzięciu wzięło udział 60. uczniów. Czytano w różnych miejscach i w różnej formie: indywidualnie, grupowo, z podziałem na role. Kreatywność uczniów i nauczycieli była imponująca.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękuje koordynatorka „Przerwy na czytanie” Maria Wałach (red.).