RZEPIN Za nami festyn “Postaw na rodzinę”!

Zdrowa zabawa i pozytywne emocje

Słoneczna pogoda i świetna zabawa, tak można podsumować wspaniałą atmosferę rodzinnego festynu, który odbył się 3 maja na placu Zespołu Szkół w Rzepinie

Ideą zorganizowanego już po raz ósmy festynu był udział gminy Rzepin w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Postaw na rodzinę”, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę silnych więzi i wartości rodzinnych w profilaktyce uzależnień. Dlatego festyn podkreślał znaczenie wspólnej zabawy rodzinnej i wspólnego przeżywania pozytywnych emocji, wzajemnego wspierania się np. podczas konkursów, w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.
Podczas imprezy rozdawane były ulotki, broszury oraz gadżety propagujące hasła i informacje profilaktyczne dotyczące kampanii, a także uzależnień. Impreza miała również na celu promocję zdrowego stylu życia, bez alkoholu i innych używek. Organizator wprowadził zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu na terenie odbywającego się festynu, a członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy swoim stoisku wielokrotnie przypominali uczestnikom o szkodliwości alkoholu.
Do wspólnej zabawy zabrali wszystkich bohaterowie z bajek. Czas uprzyjemniały konkurencje sportowe, zabawy ruchowe i taneczne, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, małe i duże bańki mydlane, dymy zapachowe, modelowanie postaci i zwierząt z balonów, warsztaty plastyczne, kreatywno-twórcze, gry wielkoformatowe, zjeżdżalnia dmuchana, basen z kulami wodnymi oraz inne atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ze zdjęciami drukowanymi na miejscu. Wszystkie atrakcje były dostępne nieodpłatnie.
W ramach kampanii “Powstrzymaj pijanego kierowcę” dostępna była również strefa wypadku, w której uczestnicy festynu poznali konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu (red.).