RZEPIN Wielki sukces młodych piłkarzy

Ogromny powód do dumy

Chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1, na co dzień trenujący w klubie MKS Steinpol-Ilanka Rzepin, wielkim sukcesem zakończyli zmagania podczas finału ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W prestiżowych zmaganiach zajęli wysokie 8 miejsce!

Turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest zawsze wyjątkowe, ponieważ mecze finałowe rozgrywane są na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.
Zespół, grając z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, osiągnął historyczny – dla szkoły i klubu – sukces, godnie reprezentując również miasto Rzepin i województwo lubuskie. Wszystkim chłopcom oraz ich opiekunowi – trenerowi Panu Krzysztofowi Didykowi należą się gratulacje i podziękowania za wspaniałą grę, od eliminacji powiatowych, poprzez wojewódzkie, aż po krajowe finały na warszawskich boiskach Legii i Agrykoli.
Warto podkreślić, że zespół z tak małego Rzepina potrafił nawiązać walkę i rywalizować, jak równy z równym, z reprezentantami największych polskich miast (red.).