RZEPIN II Biegowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Podziękowania za wielki trud

Zakończyła się ll Pielgrzymka Biegowa z Rzepina na Jasną Górę, która w tym roku zorganizowana została w intencji dziękczynnej za 100 lat odzyskanej wolnośc

Przed uroczystym startem biegacze wzięli udział we mszy, na którą przybyli nie tylko pielgrzymi i ich rodziny, ale także parafianie i uczniowie z Technikum Leśnego, którzy zagrali na sygnałówkach.
Bieg, na czele z księdzem Michałem Dekiertem, wystartował o 6.00 rano. Pierwszy kilometr wszyscy przebiegli razem, później tradycyjnie w kilkuosobowych grupach pokonywali kolejne kilometry sztafety. Biegacze zostali na pierwszym odcinku trasy „odprowadzeni” przez burmistrza Sławomira Dudzisa, który życzył im powodzenia i wytrwałości na dalszych odcinkach pielgrzymki.
Po trzech dniach biegowego zmagania pielgrzymi z Rzepina dotarli do celu.
Ostatnim akordem II Biegowej Pielgrzymki z Rzepina na Jasną Górę był pobyt w Częstochowie. Wpisane w niego były Apel Jasnogórski i eucharystia połączona z odsłonięciem obrazu Czarnej Madonny. Po zmaganiach z upałem i z własnymi słabościami 29-osobowa grupa biegaczy osiągnęła swój cel.
Pielgrzymi kierują słowa podziękowań do wszystkich, którzy pomogli pokonać długą trasę, w tym również kierowcom autobusu, busu i samochodów osobowych, które zabezpieczały drogę. Nie można nie docenić roli trzech rowerzystów, którzy również zmierzali na Jasną Górę, będąc zabezpieczeniem trasy, ale też pomocą w dostarczaniu wody. Podziękowania biegną również w stronę gminy Rzepin, która pomogła w przygotowaniu pielgrzymki, a także Technikum Leśnego w Starościnie (red.).