KRZESZYCE Poetycko, twórczo i z humorem

Ciekawe spotkania z autorami

Tegoroczny Tydzień Bibliotek, organizowany pod hasłem ,,(Do)Wolność czytania”, w krzeszyckiej bibliotece rozpoczął się od pisania scenariuszy i pracy nad komiksem

Pomysł był inspirowany twórczością pisarza Zbigniewa Masternaka, który przyjął zaproszenie i osobiście poprowadził warsztaty.
Zbigniew Masternak to prozaik, autor scenariuszy filmowych, dramaturg, piłkarz. Studiował prawo na UMCS w Lublinie, następnie polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2009 roku ukończył scenariopisarstwo w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Debiutował prozą w 2000 roku na łamach „Twórczości”.
Masternak gra w piłkę błotną w BKS Roztocze Krasnobród. Jest kapitanem reprezentacji polskich pisarzy w piłce nożnej.
W zajęciach, z zaangażowaniem i zainteresowaniem, uczestniczyły trzy klasy szkoły podstawowej.
Za nami także cykl zajęć ruchowo-rozwijających, adresowanych do przedszkolaków, prowadzonych metodą Weroniki Scherbone, o których szerzej już pisaliśmy.
Uroczysty Dzień Bibliotekarza obchodzony był 10 maja, w piękne, ciepłe i pachnące bzem popołudnie. Dopełnieniem całości była promocja książki ,,Odroczenie”, zaprzyjaźnionej z biblioteką poetki Janiny Jurgowiak z Gorzowa Wlkp.
Przed nami jeszcze spotkanie z Tomaszem Wacławem Jabłeckim i jego prelekcją muzyczną pod tytułem „Ignacy Jan Paderewski artysta i polityk”. Pan Tomasz to nauczyciel muzyki i oligofrenopedagog, popularyzator wiedzy muzycznej, pedagogicznej i regionalnej.
Czekamy z niecierpliwością i zapraszamy do biblioteki na spotkania i nie tylko (red.).