CYBINKA Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

Żywa lekcja historii

8 maja, w 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej, obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Uroczystości w gminie Cybinka rozpoczęły się tradycyjnie od złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi „Weteranów walczących za wolność i niepodległość ojczyzny” oraz „Polaków, którzy zginęli tragiczną i męczeńską śmiercią na Wschodzie

Kwiaty złożyli: burmistrz Marek Kołodziejczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Śliwińska, delegacja uczniów z Zespołu Szkół w Cybince oraz delegacja Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie.
Dalsza część uroczystości odbyła się w MGOK. Burmistrz spotkał się z młodzieżą oraz z Panią Jadwigą Cierach, która przedstawiła wzruszającą historię swojego życia w czasach okupacji. Była to zapierająca dech w piersiach opowieść o czasach, które tak mocno odbiegają od dzisiejszej rzeczywistości. Historię z zaciekawieniem wysłuchała wypełniona po brzegi sala młodzieży oraz zaproszeni goście.
Burmistrz podziękował dyrektor ZS Wiolecie Łozowskiej oraz dyrektor MGOK Ewelinie Skórskiej za zorganizowanie obchodów Dnia Zwycięstwa z udziałem młodzieży właśnie w takiej formie – żywej lekcji historii. Było widać, że lekcja ta poruszyła serca.
Na zakończenie młodzież wzięła również udział w konkursie na plakat i w konkursie wiedzy historycznej z II wojny światowej (red.).