CYBINKA Gminne obchody Dnia Strażaka

Dziękujemy za Waszą pracę

– Cieszę się jako prezes, jako burmistrz ale przede wszystkim jako człowiek, że mogę podziękować Wam w imieniu wszystkich mieszkańców gminy za to co robicie, za to że jesteście, często kosztem zdrowia, czy waszych rodzin – mówił Marek Kołodziejczyk na gminnych obchodach Święta Strażaka

12 maja uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele parafialnym. Po nabożeństwie strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowali ulicami Cybinki na plac przy remizie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wzięli w niej udział m. in. komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Wojciech Śliwiński, burmistrz Cybinki i zarazem prezes zarządu oddziału miejsko-gminnego ZOSP RP w Cybince Marek Kołodziejczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Śliwińska, sekretarz gminy Sebastian Łukaszewicz, skarbnik Agnieszka Skiba, członek prezydium zarządu wojewódzkiego ZOSP RP dh Stanisław Radkiewicz, komendant gminny ZOSP RP w Cybince Jarosław Klimczak, prezes Cybińskiego Stowarzyszenia PRO-EKO Eugenia Niedźwiecka, prezes Zakładu Usług Komunalnych Cybinka Sp. z o.o. Patryk Rudziński, proboszcz ks Piotr Kępka, prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Sołtysów Edward Jednoszewski oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Cybinka Mateusz Filipiak.
Uroczystość była okazją do wręczania medali, odznaczeń i wyróżnień strażakom OSP z terenu gminy. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy podziękowali strażackiej braci za trud włożony w ochronę przeciwpożarową małej ojczyzny oraz złożyli życzenia z okazji strażackiego święta (red.).