SŁUBICE Świąteczne warsztaty

Twórczo i tradycyjnie w bibliotece!

Święta Wielkanocne są pełne tradycji i zwyczajów, bardzo rodzinnym i radosnym czasem, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. W związku z tym, 21 i 22 marca, zaprosiliśmy naszych czytelników i mieszkańców powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj i wykonania tradycyjnych, kolorowych palm wielkanocnych

W czasie pierwszego dnia warsztatów, w oddziale dla dzieci, uczestnicy zajęć ozdabiali styropianowe jaja wykorzystując papierowe serwetki z wzorami wielkanocnymi, wstążki, piórka i błyszczące cekiny. Na najmłodszych uczestników czekał mini-warsztacik wielkanocny, w którym można było wykonać tradycyjne ozdoby świąteczne: papierowe pisanki i zajączki na patyku. Wszystkie ozdoby były niepowtarzalne, wyjątkowe, a co najważniejsze wykonane samodzielnie.
W drugi dzień warsztatów oddział dla dorosłych zamienił się w pracownię rękodzieła artystycznego o nazwie „Palma wielkanocna”. Wszyscy uczestnicy wspaniale bawili się przy tworzeniu pięknych i bogato zdobionych palm wielkanocnych! Do ich wykonania wykorzystali bukszpan, zboża, kolorowe wstążki, ozdoby i kwiaty z bibułki. A dla najmłodszych znalazł się również mini-warsztacik wielkanocny.
ZESPÓŁ BIBLIOTEKI