SŁUBICE Poważny kandydat na burmistrza miasta

Nowy burmistrz Słubic?

Mariusz Dubacki wystartuje w wyborach na burmistrza. Lidera Nowoczesnej wsparło SLD

Teraz trwają prace nad programem rozwoju miasta i budowaniem szerokiej drużyny, która w jesiennych wyborach samorządowych pójdzie po zwycięstwo

Pierwszy poważny kandydat w wyborach na burmistrza miasta ma 41 lat. Jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch synów. Od niemal dziesięciu lat prowadzi z sukcesem Lubuskie Biuro Nieruchomości, jest też ekspertem finansowym. Nie brakuje mu doświadczenia samorządowego, był urzędnikiem magistratu oraz wieloletnim dyrektorem Związku Międzygminnego Odra-Warta. Od niedawna sprawuje funkcję szefa rady nadzorczej słubickiej spółdzielni mieszkaniowej.
Dlaczego zdecydował się powalczyć o fotel burmistrza? – Uważam, że potencjał naszego miasta można i trzeba wykorzystywać lepiej, a zarządzanie samorządem powinno polegać na współpracy i słuchaniu ludzi, a nie na monologu i wydawaniu decyzji zza biurka – mówi Mariusz Dubacki.
Lidera lokalnych struktur Nowoczesnej poparli na swojej konwencji członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Bardzo chciałbym im za to podziękować. W wielu sprawach mamy podobne oceny, więc razem stworzymy dobry team i najlepszy program rozwoju miasta i gminy – dodaje kandydat.
Co znajdzie się w tym programie? Mariusz Dubacki zaznacza, że o szczegółach poinformuje już niebawem. – Dzisiaj kończymy prace nad planem rozwoju. Mogę zdradzić kilka ważnych punktów. To skuteczna współpraca z GDDKiA w staraniach o obwodnicę, znaczny wzrost wydatków na sport, finansowanie nauki języka niemieckiego dla dzieci od pierwszej klasy. Bardzo ważne będzie dla nas także stworzenie planu zagospodarowania przestrzennego Słubic, obejmującego całe miasto i zakończenie niemal dziesięcioletnich prac nad planem zagospodarowania Kunowic – mówi.
– Dokonany audytu działalności miejskich spółek. Przeprowadzimy też szerokie konsultacje w sprawie basenu. Obietnice budowy pływalni w sali gimnastycznej są według nas groteskowe. Podejdziemy do tego tematu bardziej profesjonalnie – zapewnia (red.).