SŁUBICE Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Emocje i tajemnice

Na co dzień uciekamy od trudnych tematów. Przemoc domowa i gwałt to problematyka, której wolimy nie poruszać. Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki burzę dyskusji wywołała powieść Małgorzaty Wardy „Ta, którą znam”

Ta pozycja nie należy do tych lekkich i przyjemnych, bowiem autorka porusza bolesne kwestie, które nie powinny być przemilczane.
Ada, uznana modelka, prowadzi spokojne życie poza granicami kraju. Niespodziewanie w wypadku samochodowym ginie jej siostra. Ada powraca do kraju, aby zaopiekować się dwiema małymi siostrzenicami. Powrót do rodzinnego domu oznacza również powrót do przeszłości, którą Ada usiłowała wymazać ze swej pamięci.
Książka jest pełna emocji, bólu i tajemnic. Na ile doznane krzywdy w dzieciństwie i młodości rzutują na nasze późniejsze życie? Czy uciekając przed demonami przeszłości, odsuwamy jedynie moment rozliczenia się z nimi? Pytań w czasie dyskusji pojawiło się mnóstwo.
Klubowicze zwrócili uwagę na duże pomieszanie czasowe. Opowiedziana historia ma swój początek w końcówce lat dziewięćdziesiątych i trwa do czasów obecnych. Teraźniejszość przeplatana skrawkami przeszłości małymi krokami wprowadza czytelnika w świat Ady. Trzeba przyznać, że autorka ma dar opowiadania o sprawach ważnych.
Kolejne potkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 25 kwietnia o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Giuseppe Catozzella “Nie mów, że się boisz”. Serdecznie zapraszamy!
MAŁGORZATA DOBOSZ
moderator DKK