RZEPIN VI Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych

Sportowe zmagania leśników

W Starościnie młodzi leśnicy rywalizowali w piłce ręcznej chłopców

Patronat nad imprezą objęli: nadleśniczy Nadleśnictwa Rzepin oraz burmistrz Sławomir Dudzis.

Do turnieju zgłosiło się sześć szkół leśnych, które zostały przydzielone losowo do dwóch grup. Mecze rozgrywano w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie. W piątek 16 marca odbyły się mecze fazy grupowej, w której drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały dalej. W sobotę rozegrane zostały półfinały, mecze o piąte i trzecie miejsce oraz finał.
Rozgrywki przebiegały w miłej, sportowej atmosferze, przy fair play postawie uczestników. Większość pojedynków miała zacięty i wyrównany charakter, co tylko dodatkowo potęgowało napięcie i doping wśród kibiców.
W zmaganiach zwyciężyła drużyna z Białowieży, drugie miejsce zajęli chłopcy z ZSL Goraj, a na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna TL Warcino. Tuż na podium zawody ukończyła nasza drużyna ze Starościna.
Najwszechstronniejszym zawodnikiem został wybrany Karol Smoliński z Goraja, królem strzelców Łukasz Olszowy z Zagnańska, a najlepszym bramkarzem Bogusz Skubis z Białowieży.
Na zakończenie w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie odbyło się uroczyste podsumowanie oraz zamknięcie mistrzostw. Zwycięskie drużyny, ich zawodnicy i opiekunowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami (red.).