RZEPIN Autor powieści kryminalnych gościem w bibliotece

Praca pisarza od kuchni

Ostatni dzień ferii zimowych przebiegł w dziennikarsko-detektywistycznym klimacie, a zakończony został spotkaniem autorskim. Gościem biblioteki był Krzysztof Koziołek, autor powieści kryminalnych, który spędził z czytelnikami cały dzień

Pierwszym punktem spotkania były warsztaty dla dzieci, przygotowane pod hasłem „Detektyw na tropie informacji”. Ich uczestnicy w dwóch grupach przeprowadzali swoje „śledztwa” w bibliotece. Druga cześć warsztatów wymagała wytężenia umysłu, co było dobrym przygotowaniem do powrotu do szkoły po feriach. Cały scenariusz był ciekawie przygotowany przez pana Krzysztofa i całkowicie autorski, a dzieci poprzez zabawę mogły się czegoś nowego nauczyć. Sam autor powiedział, że w naszych dzieciach jest dużo potencjału. Pochwalił młodych detektywów za aktywną pracę.
Druga część pobytu Krzysztofa Koziołka to spotkanie autorskie. Pisarz był gościem Akademii Trzeciego Wieku. Spotkanie pod nazwą “Kryminalna zbrodnia w kuchni, czyli przepis na kryminał” miało na celu przybliżenie pracy pisarza, czyli pokazanie dosłownie od kuchni – skąd pomysły, jak wyglądają przygotowania do pisania, jak to z weną pisarską bywa oraz jak i dlaczego stał się projektantem płaszcza z książkowych okładek. Autor w sposób lekki i z nutką humoru wprowadził czytelników w tajniki swojego warsztatu. Pan Krzysztof zaprezentował swój najnowszy kryminał retro „Imię Pani”. Nie brakowało pytań ze strony publiczności, a chętni mogli zdobyć autograf.
Wszystkie książki autora dostępne są w rzepińskiej bibliotece (red.).