KRZESZYCE Rozwijające zabawy ruchowe

Powitanie wiosny w bibliotece

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny rozpoczęliśmy odśpiewaniem piosenki pod radosnym tytułem „Rączki robią klap, klap, klap”

Było to kolejne spotkanie połączone z zabawami ruchowymi, prowadzonymi metodą Weroniki Scherbone. Dzieciom szczególnie podobały się zabawy, które poznały wcześniej, w których czuły się bezpieczne i z wielką chęcią w nich uczestniczyły.
Do takich zabaw należała między innymi podróż tęczowym tunelem. Dzieci po raz pierwszy miały też okazję, razem ze swoimi mamami, potańczyć z kolorowymi szarfami przy melodii nawiązującej do zmian zachodzących w przyrodzie. Poznaliśmy „magiczną liczbę siedem”, we wspólnie wykonanej piosence, której towarzyszył specjalny układ.
Następnie dzieci prowadzone za rączkę pokonywały „przeszkody na rzece”, tak aby stąpać po kamieniach (w tej roli kolorowe poduszki), omijając wodę. Podróżowały na kocu, który posłużył jako latający dywan, w innym przypadku zmieniał się w zaprzęg konny, a także doskonale sprawdził się jako lokomotywa.
Nasze wiosenne wojaże zakończyliśmy podobnie jak poprzednio „masażykami – pisarzykami”, sprzyjającymi zbliżeniu dzieci do ich mam (red.).