GÓRZYCA Autorzy najpiękniejszych eko-zajączków nagrodzeni!

Ekologiczny konkurs wielkanocny

Projekt „Eko-zajączek wielkanocny” był skierowany do dzieci uczęszczających do Pracowni Edukacji Kulturalnej, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy. Jego współorganizatorem był Celowy Związek Gmin CZG 12, który ufundował nagrody dla wszystkich dzieci

Od 1 lutego do 14 marca dzieci przygotowywały swoje eko-zajączki, do ich wykonania należało użyć materiałów ekologicznych.
Celem tego projektu było pobudzanie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia, ponowne wykorzystanie odpadów i surowców wtórnych do wspólnej zabawy, rozwijanie wyobraźni i dziecięcej kreatywności, pogłębianie więzi rodzinnych, wspólne spędzanie czasu wolnego, a także kultywowanie tradycji związanej z obchodami Świąt Wielkiej Nocy.
Wśród prac wykonanych przez przedszkolaków pojawiły się zające zarówno wielkogabarytowe jaki i mini zajączki mieszczące się w koszyczku wielkanocnym. Wykorzystano przeróżne materiały takie jak: karton, papier, tektura. Obok ciężkich drewnianych zająców, stały lekkie jak piórko, wykonane z waty i bawełny. Nie zabrakło również sznurkowych i wełnianych propozycji. Wszystkie bez wyjątku śliczne i wymagające wiele pracy i pomysłowości.
Komisja konkursowa powołana przez organizatora brała pod uwagę między innymi kreatywność autora, materiały z jakich wykonano zajączka, a także estetykę wykonania i ogólny wyraz artystyczny. Wyłonione zostały trzy najlepsze prace oraz jedno wyróżnienie, pozostałe dzieci otrzymały nagrody za uczestnictwo.
Uroczystego wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów dla wszystkich dzieci dokonano podczas symbolicznego śniadanka wielkanocnego 28 marca. Na świątecznym stole tradycyjnie nie zabrakło symbolicznego jajeczka, wielkanocnej baby i żurku. Miłą niespodzianką dla wszystkich zaproszonych gości był krótki występ małych artystów z Pracowni Edukacji Kulturalnej.
Dzieci przygotowane przez Katarzynę Dubec-Sadowską i Danutę Palichleb zaśpiewały dwie wiosenne, świąteczne piosenki.
IZABELA RODZIEWICZ