CYBINKA Kiermasz Wielkanocny

Wspólne przygotowanie do świąt

24 marca można było poczuć w Cybince wiosnę i klimat zbliżających się świąt. Kiermasz wspólnie otworzyli burmistrz Marek Kołodziejczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Śliwińska oraz proboszcz Piotr Kępka

Każdy mógł zaopatrzyć się w stroiki i palmy wielkanocne. Ozdoby własnoręcznie przygotowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie, dzieci ze szkół i przedszkoli oraz przyjezdni wystawcy. Na kiermaszu można było odpocząć przy kawie i herbacie przygotowanej przez panie z M-GOK, zjeść przepyszne ciasto upieczone przez rodziców z Zespołu Szkół w Cybince, SP w Białkowie oraz Bajkowego Przedszkola. Swojskie pierogi i pyzy z mięsem przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich z Grzmiącej. Panie z Ośrodka Pomocy Społecznej rozdawały wszystkim jabłka.
W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Publicznego „Bajkowe Przedszkole”, zespół „Lubuszanki”, zespół „Antidotum”. Pięknie zaśpiewała również młodzieżówka z Zespołu Szkół w Cybince i Szkoły Podstawowej w Białkowie.
Podczas kiermaszu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na mazurek wielkanocny, zorganizowanego przez Urząd Miejski. Nagrody dla zwycięzców wręczyli: burmistrz Cybinki oraz kierownik ŚDS w Bieganowie Marta Majewska. Zwyciężyła Sneżana Petrović-Zieniewicz, drugie miejsce zajęła grupa męska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie, a trzecia w konkursie była Małgorzata Mikulska. Wyróżnienie powędrowało dla Agaty Baran oraz do grupy damskiej ŚDS w Bieganowie.
Burmistrz oraz dyrektor biblioteki Grażyna Łyżwińska wręczyli również nagrody zwycięzcom konkursu na wielkanocne jajo.
Kiermasz Wielkanocny organizowany był już po raz trzeci. Z roku na rok mieszkańcy uczestniczą w nim coraz liczniej (red.).