GÓRZYCA Czym byłby świat bez kobiet?

Wyjątkowe święto pań

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. To dla pań czas wyjątkowy

Warto zatem sprawić, aby tego dnia każda kobieta poczuła się rzeczywiście wyjątkowo i pięknie. Dlatego właśnie, po raz kolejny, Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zorganizował 11 marca „Integracyjne Spotkanie Kobiet”.
Każda z pań otrzymała upominek. Po uroczystym przywitaniu gości przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Małgorzatę Gniewczyńską i życzeniach złożonych przez wójta Górzycy Roberta Stolarskiego, rozpoczął się program artystyczny. Jako pierwsza z mini recitalem wystąpiła laureatka „Szansy na sukces” Edyta Kręgiel ze Słubic, której charyzmatyczny głos zachwycił publiczność.
Kolejnym punktem programu była farsa małżeńska „Separacja”, czyli opowieść o małżeństwie nauczycielskim, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku, wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Błyskotliwe dialogi i humor stały się gwarancją znakomitej zabawy.
Po spektaklu rozlosowane zostały nagrody-upominki. Swoją twórczość zaprezentowali również lokalni artyści: Tadeusza Dziadosz i Tadeusz Kramek, którzy na tą okoliczność przygotowali wiersze o tematyce kobiet. Na zakończenie na przybyłe panie czekała słodka niespodzianka w postaci tortu ufundowanego przez Andrzeja Udzielę – właściciela piekarni „Mika” w Kowalowie.
Podczas trwania „Integracyjnego Spotkania Kobiet” można było wykonać badania mammograficzne, w ramach profilaktyki raka piersi, w podstawionym przez NZOZ „Diagnostyk” z Zielonej Góry mammobusie. Panie, które nie zdążyły się jeszcze przebadać zapraszamy 4 kwietnia od godz. 8:00 do Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy.
WIOLETTA SITKO-WRÓTNIAK