GÓRZYCA Atrakcyjny sposób na nudę

Mamy nową świetlicę

Świetlica „Kontrasty” działa od 18 stycznia, jej celem jest wyzwolenie społecznej energii mieszkańców. Ważne jest także zagospodarowanie wolnego czasu najmłodszym

Alternatywą dla siedzenia w domu przed komputerem, czy oglądania telewizji jest przyjemna, a zarazem edukacyjna forma uczestnictwa w świetlicy. Dzieci nie tylko mile spędzą tu czas, ale również będą miały możliwość zapoznania się z ciekawą literaturą, rozwinięcia zdolności manualnych, czy poznania tajników sztuki ceramicznej wzorowanej na miejscowym dziedzictwie kulturowym.
Zajęcia świetlicowe mają formę otwartą, praktycznie każde dziecko w wieku szkolnym będzie mogło skorzystać z oferty w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 13.00 do 18.00. Można tu odrobić lekcje, nauczyć się współpracy, spędzić czas w świetnym towarzystwie.
W ferie odbyło się tu spotkanie z uczniami Roberta Szablewskiego, podczas którego Oskar Jakóbczyk i Wiktor Dąbrowski zaprosili dzieci do świata wyobraźni, magii i iluzji. Jego uczestnicy mieli możliwość przeżycia czegoś niezwykłego i magicznego.
W planach są także działania zmierzające do integracji międzypokoleniowej. Zaplanowane są spotkania dzieci i młodzieży z Klubem Seniora i działającym w jego ramach zespołem śpiewaczym seniorów „Górzyczanie”.
ANITA ABRASOWICZ