CYBINKA Każdy może założyć konto ePUAP

Sprawy urzędowe załatwimy przez Internet

W urzędzie miejskim uruchomiono punkt potwierdzający profil zaufany. Jego utworzenie ułatwi mieszkańcom kontakty z podmiotami publicznymi drogą elektroniczną

Dzięki niemu będzie można wysyłać przez internet dokumenty i wnioski do urzędu. Prosta procedura założenia konta na platformie ePUAP umożliwi również załatwianie części spraw urzędowych bez wychodzenia z domu – przez internet, w wybranym przez siebie czasie i w dowolnym miejscu.
Punkt został uruchomiony w ramach projektu „ Rozwój społeczeństwa informacyjnego na terenie partnerstwa: Gminy Słubice, Gminy Cybinka, Gminy Rzepin, Gminy Ośno Lubuskie oraz Gminy Górzyca”, współfinansowanego ze środków RPO Lubuskie 2020, na który gmina otrzymała dofinansowanie ponad 800 tys. zł.
Punkt znajduje się w biurze podawczym urzędu, pokój nr 1 ( na parterze). Do założenia profilu potrzebny jest tylko dowód osobisty. Pierwszym krokiem jaki należny dokonać przed potwierdzeniem profilu zaufanego jest założenie konta ePUAP. Konto zakłada się na stronie www.epuap.gov.pl. Następnie składamy elektronicznie wniosek o profil zaufany i udajemy się do punktu potwierdzającego. Profil zaufany jest to bezpłatna metoda uwierzytelniania obywateli w kontakcie z administracją publiczną za pośrednictwem portalu ePUAP (red.).