SŁUBICE Zarzuty za włamania do piwnic

Policja złapała piwnicznego złodzieja

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi, podejrzanemu o włamania do piwnic i garażu. Mężczyzna spowodował straty na łączną kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili mu popełnienie co najmniej pięciu tego typu przestępstw

Pod koniec stycznia do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o włamaniach do piwnic. Sposób działania przestępcy za każdym razem był podobny. Sprawca, po uszkodzeniu kłódki zabezpieczającej drzwi, dostawał się do wnętrza piwnic. Kradł m.in. rowery, grzejniki, wędki i akcesoria wędkarskie. W jednym przypadku sprawca włamał się do garażu i ukradł samochód marki Honda.
Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów 11 lutego. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Słubic.
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy pięciu zarzutów popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Policjanci odzyskali część skradzionego mienia (KPP, red.).