KRZESZYCE Halowy Turniej Piłki Nożnej

Zacięta rywalizacja

Jak co roku w okresie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury organizuje Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar przechodni wójta gminy

W tym roku do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.
Z grupy pierwszej do finału awansowała drużyna „Pół węgla, pół papy, kawałek podłogi”, która zagrała z drugą drużyną grupy drugiej Kosmosem 78 Rudnica. W drugim półfinale spotkały się zwycięzca grupy drugiej SKS „Nynkatsu” z Wartą Kołczyn.
Wyniki półfinałowe były zaskakujące. Kosmos 78 Rudnica pokonał drużynę „Pół węgla, pół papy, kawałek podłogi”, natomiast w drugim półfinale, po zaciętym pojedynku i rzutach karnych, Warta Kołczyn okazała się lepsza od faworyzowanej drużyny SKS „Nynkatsu”.
W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła drużyna SKS „Nynkatsu”.
Najbardziej emocjonującym meczem turnieju był finał. Po zaciętej rywalizacji, minimalnie lepsza w rzutach karnych okazała się drużyna Kosmosu 78 Rudnica, pokonując Wartę Kołczyn.
Gdy emocje opadły odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Każdą z drużyn za udział nagrodzono pamiątkową statuetką. Najlepsze cztery otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez wójta gminy Krzeszyce Stanisława Peczkajtisa oraz puchary i medale.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Arkadiusz Jarosz, a najlepszym bramkarzem Grzegorz Musztyfaga.
Zawody sędziowali Krzysztof Kozdrowski i Kamil Michaluk.
Na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek i słodkie przekąski.
Podziękowania dla osób, które przyczyniły się do organizacji turnieju: wójta Stanisława Peczkajtisa, Joanny Brach (zabezpieczenie medyczne), Natalii Poznańskiej, Dominiki Andruszko, Damiana Rudzińskiego, Wojciecha Kuczyńskiego, Marty Buczkowskiej oraz Mariusza Koźlarka (red.).