KRZESZYCE Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury

Atrakcji nie brakowało

Na okres ferii GOK zorganizował zajęcia dla dzieci

Na każdy dzień były zaplanowane spotkania z zaproszonymi osobami.

W pierwszym dniu ferii dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i odpowiednim zachowaniem w czasie niebezpieczeństwa. Opowiadał o tym Robert Sołtys. Niespodzianką była wizyta wolontariusza Piotra Klatta z Fundacji Zdrowsza Szkoła, który zachęcał do prowadzenia zdrowego życia i przestrzegał przed szkodliwością nadużywania środków niedozwolonych.
Drugiego dnia odbyła się wycieczka do Gorzowa Wlkp. Dzieci wspólnie z Piotrem Paluchem zwiedziły stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza. Wszyscy otrzymali pamiątkową kamizelkę i wspólną fotografię. Później wszyscy pojechali do Parku Trampolin, w którym dzieci mogły wyładować swoje emocje.
Środa była dniem z muzyką. Dzieci brały udział w konkurencjach przygotowanych przez specjalistów w tej dziedzinie: Małgorzatę Grancewicz i Wojciecha Kuczyńskiego.
W następnym dniu uczestnicy wraz z opiekunami odwiedzili krzeszycki urząd gminy. Dzięki uprzejmości wójta Stanisława Peczkajtisa zapoznały się z jego funkcjonowaniem. Ważną częścią programu zajęć w tym dniu była wizyta posłanki Krystyny Sibińskiej, która zapoznała dzieci z pracą polskiego parlamentu. Dzięki uprzejmości pani poseł każde dziecko otrzymało upominek.
W ostatnim dniu odbył występ krakowskiego teatrzyku, który przedstawił bajkę pod tytułem „Kot w butach”.
Na zakończenie ferii każde dziecko otrzymało dyplom i drobny upominek (red.).