SŁUBICE Biblioteczny oddział dziecięcy w nowej odsłonie!

Już nie tylko książki

Biblioteka słubicka od dłuższego czasu borykała się z funkcjonalnym rozmieszczeniem w oddziale dziecięcym stale poszerzającego się księgozbioru oraz z ograniczeniami w realizacji ciekawych działań kulturalno-edukacyjnych

W roku 2017, dzięki otrzymanej dotacji z gminy Słubice na modernizację i doposażenie oddziału dziecięcego biblioteki, udało się zrealizować marzenia pracowników.
W oddziale dla dzieci została rozebrana ścianka działowa, dzięki czemu oddział zwiększył się o powierzchnię byłego magazynu książkowego. Nowa powierzchnia została podzielona na strefy: komputerową z czterema stanowiskami, strefę dla najmłodszych czytelników z literaturą dziecięcą oraz strefę prezencyjną z profesjonalnym ekranem, rzutnikiem i laptopem w celach edukacyjnych i kulturalnych.
Całość dopełnił duży, puszysty, zielony dywan, siedziska – gruszki, kolorowe pufy, mobilny stojak z poduszkami, pojemniki na książki oraz zestaw dużych klocków piankowych. Na ścianie pojawiła się kolorowa fototapeta z ulubionym bohaterem dzieci Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Dla najmłodszych czytelników na filarach zawisły aplikacje ścienne manipulacyjne. Wszystko doświetlają nowoczesne lampy sufitowe oraz lampy dekoracyjne nad biurkami.
W nowej przestrzeni biblioteka realizuje inicjatywy kulturalno-edukacyjne np. „Wspólne baraszkowanie na dywanie”, czyli zajęcia z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne dla dzieci trzyletnich i ich rodziców oraz cykliczne zajęcia dla dzieci z Klubu Plastusia oraz Grupy Zabawowej. To także nowe miejsce na prowadzenie lekcji bibliotecznych i spotkań tematycznych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do prezentacji multimedialnych.
Biblioteka słubicka to nie tylko półki wypełnione książkami. Obecnie ta instytucja ma bardzo wiele do zaoferowania czytelnikom, mieszkańcom gminy i powiatu. Dzięki pomysłowym aranżacjom i funkcjonalnemu wyposażeniu w nowych warunkach lokalowych (wzorując się na nowoczesnych, funkcjonalnych tendencjach w budownictwie i aranżacji wnętrz), przy przychylnym stanowisku samorządu, słubicka biblioteka ma możliwość znacznego poszerzania swoich usług, rozwijania działalności kulturalnej i regionalnej oraz stawania się nowoczesnym i europejskim ośrodkiem wiedzy i informacji (red.).