RZEPIN Rekordowy wynik 26. finału WOŚP!

Najlepszy wynik w województwie

W niedzielę 14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagrała w Rzepinie. Podczas 26. finału mieszkańcy gminy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie i otwarte serca. Rzepiński Sztab zebrał w tym roku 64.881,74 zł! Pobito więc rekord zbiórek na rzecz fundacji WOŚP!

Wolontariusze kwestowali na ulicach Rzepina już od samego rana. O godz. 13.00 w hali Zespołu Szkół rozpoczęły się licytacje fantów licznie przekazanych przez darczyńców, a cały finał uatrakcyjniały występy lokalnych artystów. O godz. 20.00 tradycyjnie rozbłysły „światełka do nieba”, a aukcji było tak dużo, że trwały prawie do godziny 23.00.
Mieszkańcy gminy dali się poznać jako najhojniejsi mieszkańcy lubuskiego! Osiągając sumę 64.881 zł znów pobili rekord!
Co roku mieszkańcy gminy, która liczy jedynie 9.852 mieszkańców, biją rekord – nie tylko ten własny – wewnętrzny, polepszając rokrocznie wynik z roku poprzedniego, ale wypadając najlepiej na tle wszystkich sztabów w województwie lubuskim, przeliczając zebraną sumę na jednego mieszkańca, przebijając miasta powiatowe, jak np. dwukrotnie większe Słubice, czy Zielona Górę i Gorzów Wlkp.!
64.881,74 zł to wynik, za który podziękowania należą się wszystkim hojnym mieszkańcom i darczyńcom, ale również artystom występującym podczas niedzielnego finału, wolontariuszom, sztabowi organizacyjnemu oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzepinie (red.).