RZEPIN Miłosz Ziółkowski najlepszym historykiem!

Wielkie gratulacje!

Już po raz kolejny uczeń klasy IIIC gimnazjum Zespołu Szkół w Rzepinie Miłosz Ziółkowski odniósł sukces, kwalifikując się do etapu centralnego II Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów

9 grudnia na Uniwersytecie Zielonogórskim odbył się etap okręgowy olimpiady, w którym Miłosz pokonał w części pisemnej i ustnej swoich konkurentów z województwa lubuskiego i zajął pierwsze miejsce. Otworzyło mu to drogę do udziału w etapie centralnym, podczas którego w marcu, na Uniwersytecie Warszawskim, będzie rywalizować z rówieśnikami ze szkół z całej Polski o tytuł laureata.
Miłosz ma doświadczenie, bowiem w ubiegłym roku także był finalistą olimpiady, dzięki czemu jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej z zakresu historii i WOS.
Oprócz naszego gimnazjalisty zakwalifikowało się jeszcze czterech uczniów z lubuskiego. Miłosz nominację otrzymał z rąk profesor Bogumiły Burdy, którą uczniowie z Polski znają jako autorkę podręcznika do historii dla szkół ponadgimnazjalnych.
Patronat nad Olimpiadą Historyczną Gimnazjalistów objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, natomiast organizatorem zmagań, podobnie jak dla szkół średnich, jest Polskie Towarzystwo Historyczne. Olimpiada Historyczna jest najważniejszym konkursem sprawdzającym wiedzę i umiejętności gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych (red.).