RZEPIN Malwina Olszewska w finale konkursu Eneii!

Życzymy jeszcze więcej sukcesów

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej gościem specjalnym była młoda sportsmenka, rzepinianka Malwina Olszewska, uczennica 7 klasy SP, która dotarła do finału ogólnopolskiego konkursu Enea Akademia Talentów. Konkurs wspiera rozwój młodych talentów, oferując im stypendium

Podczas sesji burmistrz Sławomir Dudzis wręczył Malwinie upominek oraz złożył jej oraz jej mamie serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Zaoferował także młodej zawodniczce dofinansowanie na zakup sprzętu sportowego, jak również w uznaniu za świetne wyniki w nauce, jednorazowe stypendium na zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
Malwina już wielokrotnie udowodniła, że ma talent do biegania i osiągania sukcesów, reprezentując szkołę i miasto w zawodach regionalnych i ogólnopolskich, czy osiągając tytuł mistrza województwa lubuskiego na dystansie 400 metrów.
Do programu Enea Akademia Talentów Malwinę zgłosiła mama Sylwia, która kiedyś również odnosiła sukcesy sportowe. Malwina w samym głosowaniu nie osiągnęła kilku tysięcy głosów, ale jej filmik, talent oraz zaangażowanie doceniło jury, które po obradach przyznało jej jedną z głównych nagród czyli stypendium w wysokości 3 tys. zł.
Stypendium zostanie rozdysponowane na pokrycie kosztów obozów treningowych.
Malwinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (red.).