KRZESZYCE Finał WOŚP

Mamy wielkie serce

Nie brakowało atrakcji podczas 26. finału WOŚP na terenie gminy

Podczas finałowego grania odbył się II bieg „Policz się z cukrzycą”, jego organizatorem była Lucyna Poznańska z Gminnego Ośrodka Kultury. W biegu wzięło udział około stu osób, w tym uczniowie szkoły z nauczycielem Dariuszem Paradowskim.
Najlepszym zawodnikom wręczono puchary w grupie kobiet i mężczyzn. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział w biegu, odbyło się także losowanie nagród.
Podczas finału WOŚP atrakcji nie brakowało. Uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali koncert „karaoke’’. Funkcjonowała kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców. Można było miło spędzić czas przy herbatce lub kawie, zjeść pyszne, domowe ciasto. Przeprowadzono licytację gadżetów otrzymanych od fundacji, przekazanych voucherów od wójta Stanisława Peczkajtisa i koszulki przekazanej przez Janusza Adamskiego z oryginalnym podpisem Jakuba Błaszczykowskiego.
Licytację poprowadziła Jolanta Zagórska.
W tym roku w Krzeszycach udało się zebrać 12,5 tysiąca złotych, prawie 40 Euro, 43 korony duńskie i 4 korony norweskie.
Szefem sztabu była Anna Rzemieniecka. Pomagały panie: Barbara Adamska dyrektor szkoły, Jolanta Dąbrowska – jej zastępczyni, a także Barbara Adamska, Zofia Dobosiewicz i Dawid Hendzel. Podczas całej niedzieli pracowało 22 wolontariuszy – uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Krzeszycach oraz czterech nauczycieli (red.).