CYBINKA Wprowadziliśmy w nastrój świąt

Tradycyjne już kolędowanie

W połowie grudnia, już po raz trzeci, na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, odbyło się gminne kolędowanie, tym razem pod hasłem: „Nim gwiazdka zabłyśnie”

Jak co roku organizatorzy zapewnili wszystkim moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Można było skosztować dobrego ciasta, wigilijnych potraw i zaopatrzyć się w świąteczne podarunki dla siebie i swoich bliskich.
Gminne kolędowanie uroczyście otworzyli: burmistrz Marek Kołodziejczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Śliwińska oraz ks. Piotr Kępka proboszcz parafii w Cybince i ks. Krzysztof Sudziński – proboszcz parafii w Białkowie.
W tym wyjątkowym dniu scena przy jarmarku rozbrzmiewała dźwiękami kolęd i pastorałek w wykonaniu: dzieci z „Bajkowego Przedszkola” w Cybince, uczniów z Zespołu Szkół w Cybince i Szkoły Podstawowej w Białkowie, zespołu „Lubuszanki” oraz „Antidotum”. Jasełka natomiast wykonali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy “Pod Słońcem” w Bieganowie. Dużym zainteresowaniem cieszył się Mikołaj, z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wspólne kolędowanie zakończył pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczył jak postąpić w przypadku powstania pożaru naczynia z rozgrzanym olejem.
Wzorem lat ubiegłych MGOK Cybinka odpowiadał za nagłośnienie wydarzenia oraz za swoje stoisko z dekoracjami świątecznymi i ciepłą kawą, a także herbatą (red.).