CYBINKA Gorące serca mieszkańców gminy

Zagraliśmy dla noworodków

To był kolejny gorący finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cybince. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i darczyńców udało się zebrać ponad 25 tys. zł i prawie 270 Euro

Zbiórka na rzecz WOŚP prowadzona była już od rana przez 40 wolontariuszy na terenie całej gminy. Nad ich bezpieczeństwem w każdej miejscowości czuwały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.
O godz. 17.00 w MGOK rozpoczęła się druga część zbiórki. W sali kinowej trwała licytacja wcześniej zebranych fantów, przeplatana występami artystycznymi. Na scenie jako pierwszy zaprezentował się zespół Klimat. Następnie swój występ przedstawiła grupa kabaretowa Plama z Zespołu Szkół w Cybince.
W holu budynku MGOK można było spróbować tradycyjnych wypieków i ciast, które podawali harcerze oraz wolontariusze z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Nasza Chata w Cybince. Przed budynkiem MGOK można było spróbować ciepłych pierogów i pyz z mięsem przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Grzmiącej. Po zakończeniu licytacji odbył się pokaz fajerwerków, który był symbolicznym światełkiem do nieba.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za tak hojne wsparcie WOŚP oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Widok całej sali ludzi, którzy chętnie sięgali do portfela pokazał, jak wielkie mamy serca i jak bardzo jesteśmy otwarci na pomoc. Nasze wspólne zaangażowanie w działanie WOŚP przyczyni się do podniesienia poziomu polskiej medycyny dziecięcej i sprawi, że każde nowo narodzone dziecko będzie mogło skorzystać z nowego sprzętu (red.).