SŁUBICE Wspólne czytanie z gościem

Harcerze czytają uczniom

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, w której Ośrodek Szkolno-Wychowawczy aktywnie uczestniczy, nauczycielki: Maria Wałach i Martyna Mostowska realizują przedsięwzięcie pod hasłem „Harcerze czytają uczniom”

Celem akcji jest propagowanie głośnego czytania, kultywowanie treści historycznych i patriotycznych oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym.
Pod koniec października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z dh Agatą Ilewicz-Kryger – drużynową gromady zuchowej ze Słubic oraz zastępcą komendanta hufca ds. programowych, która odkrywała uczniom gimnazjum, szkoły przysposabiającej do pracy i wszystkim chętnym – tajniki harcerstwa oraz przeczytała fragment książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”.
Książka opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy, brał udział w bitwie o Monte Cassino i pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją. Była to niezapomniana lekcja historii. Dzięki tej książce niedźwiedź Wojtek stał się sławnym i lubianym misiem wśród uczniów SOSW w Słubicach (red.).