SŁUBICE Konkurs „Mój przyjaciel Miś Uszatek” rozstrzygnięty!

Wszyscy kochamy misie

Konkurs został ogłoszony z okazji 60. urodzin Misia Uszatka. Biblioteka słubicka wraz z Przedszkolem Samorządowym nr 3 „Miś Uszatek” zaprosiła do udziału w nim dzieci z rodzinami z terenu powiatu słubickiego

Efekty pracy uczestników można było obejrzeć na wystawie w bibliotece słubickiej i zagłosować na najładniejszego misia. Wszystkie były oznaczone numerami, pod którymi były ukryte dane każdego z uczestników. Mieszkańcy powiatu mogli również głosować w swoich gminnych bibliotekach: w Górzycy, Rzepinie, Cybince oraz w Ośnie Lubuskim.
Głosowanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W tym celu bibliotekę odwiedzały całe rodziny! Grupy przedszkolne i szkolne, prócz podziwiania prac, miały okazję uczestniczyć w zajęciach przybliżających postać Misia Uszatka. Pod głosowanie mieszkańców zostało poddanych 28 prac. Ogółem oddano 1005 głosów!
W konkursie zwyciężył trzyletni Wojciech Mikulski z Cybinki, który swoją pracę wykonał razem z mamą Małgorzatą, tatą Mirosławem i babcią Henią. Drugie miejsce zajęła czteroletnia Wiktoria Głodna z Ośna Lubuskiego, a trzecie czteroletni Wojciech Koszela, także z Ośna Lubuskiego. Przyznano także dwa wyróżnienia: dla Nikoli Dziubińskiej ze Słubic i Pauliny Broniewskiej, także ze Słubic (red.).