RZEPIN Za nami I Bieg św. Huberta

Frekwencja dopisała

Mimo, że zawody zorganizowano po raz pierwszy, frekwencja – zarówno podczas biegu dzieci, jak i dorosłych – bardzo mile zaskoczyła organizatorów. Dodatkowo piękna, jesienna pogoda sprawiła, że pokibicować i wspierać zawodników przyszły też osoby, które nie brały udziału w zawodach

Bieg, którego organizatorami byli: gmina Rzepin, Technikum Leśne w Starościnie oraz Nadleśnictwo Rzepin, zorganizowany został 4 listopada. Jego trasa wynosiła 10 km i biegła przez Starościn oraz część Rzepina. Najmłodsi mieli do pokonania dość skomplikowany tor przeszkód.
Po zawodach na wszystkich uczestników czekały drobne upominki oraz zdrowy i pożywny poczęstunek przygotowany przez Catering Dietetyczny „Zdrowe!”.
Główny bieg – dla dorosłych wystartował punktualnie w południe. Dla pierwszego zawodnika, który przekroczył linię mety trwał niecałe 32 minuty. Był nim Paweł Olejnyk. Jako drugi przybiegł Volodymyr Timashov, trzecie miejsce zajął Szymon Belgrau. Wśród pań najszybsza była Luida Danylina. W biegu wzięło udział 237 osób.
Dzięki sponsorom i darczyńcom nagrody były naprawdę imponujące. Dla każdego uczestnika czekał także myśliwski posiłek regeneracyjny z Puszczy Rzepińskiej.
Impreza zakończyła się mszą odpustową w koście pw. św. Huberta w Starościnie (red.).