RZEPIN Pozdrowienia z Białorusi!

Życzenia od Pana Jurija

Jak co roku, po części oficjalnej gminnych obchodów Dnia Niepodległości, w niebo wypuszczono biało-czerwone balony, których ilość – 99, symbolizowała aktualną rocznicę uzyskania niepodległości

Do każdego balona została doczepiona karteczka – na jednej z jej stron umieszczony został fragment wiersza „11 listopada” Ludwika Wiszniewskiego, natomiast na drugiej stronie znajdowała się instrukcja postępowania w przypadku odnalezienia karteczki z balonem. Znalazca miał wejść na stronę gminy www.rzepin.pl, odszukać adres Urzędu Miejskiego i odesłać znalezioną kartkę oraz własny adres. W odpowiedzi na adres znalazcy odsyłano drobne upominki.
Większość z odesłanych kartek została odnaleziona na terenie gminy, była również wiadomość z Torzymia. Natomiast absolutny rekord – zarówno tegoroczny jak i w porównaniu z latami ubiegłymi – ustanowiła karta nadesłana z Białorusi, z okolic miasta Mozyrz, oddalonego od Rzepina 1000 km! Pan Jurij, który odesłał karteczkę dołączył do niej następującą wiadomość:
Dzień dobry! Balonik z karteczką znalazłem w dniu 18.11.2017 r. w lesie w okolicach miasta Mozyrz (Białoruś). Przesyłam karteczkę na Wasz adres. Gratulacje z okazji Święta Niepodległości.
Do szczęśliwego znalazcy zostały przesłane drobne upominki oraz materiały informacyjne na temat naszej gminy z serdecznymi pozdrowieniami (red.).