KRZESZYCE II listopadowy koncert urodzinowy Chóru Postomia

Życzymy kolejnych sukcesów

Niedzielne popołudnie 19 listopada było dla mieszkańców okazją do świętowania w niecodziennym stylu. Dlaczego? Chór Postomia skończył dwa lata!

Z tej okazji w kościele w Krzeszycach odbył się uroczysty koncert, podczas którego usłyszeć można było wspaniałe pieśni patriotyczne, ale także inne utwory inspirowane polskim folklorem i poezją.
Ideą koncertu było, poza ukazaniem piękna muzyki i prezentacją – całkiem już bogatego – repertuaru chóru, podziękowanie mieszkańcom, sympatykom chóru i rodzinom chórzystów za zrozumienie pasji, docenienie ciężkiej pracy oraz nieocenioną pomoc.
Scenografia kościoła ogrzanego ciepłym blaskiem świec potęgowała wrażenie podniosłości wydarzenia, ale zarazem stwarzała niepowtarzalny klimat.
Koncert zaczął się najstarszą znaną polską pieśnią – Bogurodzicą. Kolejne utwory, wykonywane w ogromnym skupieniu, wybrzmiewały piękną harmonią, dając słuchaczowi do zrozumienia, że dwa lata pracy chóru nie poszły na marne. Z każdą kolejną nutą wysłyszeć można było niebanalne współbrzmienia i ogrom pracy włożonej w przygotowanie programu.
Jak to bywa zazwyczaj na urodzinach – i tutaj gości nie zabrakło.
Jako drugi wystąpił zaprzyjaźniony Chór „Pokolenia” z Glisna, starszy od jubilatów o okrągłe 10 lat. Zespół występuje z towarzyszeniem instrumentów akompaniujących: gitary rytmicznej, solowej i basowej oraz akordeonu. Zaprezentowali utwory w weselszym wydaniu, ale w tematyce również patriotyczno-sakralnej. Czterdziestoosobowy chór wybrzmiewał znakomicie, a zespół instrumentalistów podkreślał oryginalność aranżacji i tworzył przyjemne dla ucha tło harmoniczne.
Zwieńczeniem koncertu było wspólne odśpiewanie pieśni hymnicznej „Rota”. Małgorzata Grancewicz – dyrygentka Chóru Postomia mówiła, że spełniło się jej marzenie o dyrygowaniu tak licznym chórem. – To był prawdziwy zaszczyt. Jestem niesamowicie wzruszona i wdzięczna – cieszyła się (red.).