GÓRZYCA Recytowali wiersze w narodowe święto

Patriotyczna poezja

Chcąc uczcić Narodowe Święto Niepodległości, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który odbył się 14 listopada

Uczczono odzyskanie niepodległości poprzez przypomnienie wspaniałej polskiej poezji, która od wieków zachęcała do walki, wspierała dobrym słowem, kształtowała postawy obywatelsko-patriotyczne, w niej szukano pocieszenia i otuchy w najbardziej dramatycznych momentach historii Polski.
Do konkursu zgłosiło się 37 uczestników w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III, IV-VII oraz gimnazjaliści. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy zgłoszeni podeszli do wyboru prezentowanego utworu bardzo rzetelnie, co podkreślała wielokrotnie komisja konkursowa.
Jury podkreśliło również, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a wybór zwycięzców naprawdę trudny.
Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przepiękne nagrody książkowe. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Gniewczyńska, dziękując wszystkim za udział w konkursie, zaprosiła na obchody 100-lecia odzyskana niepodległości, które będą miały miejsce w roku 2018 (red.).