CYBINKA Ścieżkami ekologii w Szkole Podstawowej w Białkowie

Wielki projekt w małej szkole

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Białkowie mogą od października korzystać z „zielonej sali edukacyjnej” znajdującej się na terenie szkolnego parku

Wyposażenie sali stanowi edukacyjna gra plenerowa EKO-KOŁO, tablice edukacyjne oraz ławostół.
Gra edukacyjna poszerza podstawową wiedzę przyrodniczą o zagadnienia z dziedziny ekologii. Uczestnicząc w lekcjach przyrody w ,,zielonej sali”, w otoczeniu starych drzew i różnorodnych krzewów, uczniowie zdobywają wiedzę o właściwym zachowaniu człowieka w środowisku, w którym żyje. Ze szkolnego placu w godzinach popołudniowych korzystają nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy wioski, ponieważ na terenie szkoły znajduje się plac zabaw oraz boiska do gier zespołowych. Szkolny park to doskonale miejsce do rekreacji.
Z „zielonej sali” można korzystać samodzielnie lub z kolegami, a taka niezobowiązująca (nielekcyjna)forma pozwala na autoedukację i weryfikację zdobytej wiedzy.
Tablice edukacyjne doskonale uzupełniają i poszerzają „szkolną wiedzę”. Ławostół, przy którym może zasiąść kilkanaście osób, dopełnia całości zielonego, edukacyjnego zakątka.
Wartość inwestycji to ponad 7 tys. zł, a pomysł na „zieloną salę” pojawił się w momencie, gdy CZG-12 zaproponował dofinansowanie do przedsięwzięć ekologicznych w lutym 2017 roku. Szkoła Podstawowa w Białkowie otrzymała dofinansowanie. Dzięki życzliwości Krzysztofa Tomczaka nadleśniczego Nadleśnictwa Cybinka placówka otrzymała także darowiznę na cele edukacyjne. Pomógł także burmistrz Marek Kołodziejczyk. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości tych osób w Białkowie mogła powstać „zielona sala edukacyjna” (red.).