CYBINKA Pamiętamy o rocznicy odzyskania wolności

Święto niepodległości

Za nami uroczystości upamiętniające odzyskanie wolności

Gminne obchody rozpoczęły się od mszy w kościele parafialnym, odprawionej w intencji Ojczyzny, z udziałem mieszkańców i władz samorządowych. Nabożeństwo celebrował proboszcz parafii ks. Piotr Kępka. Później delegacje: władz gminy, Rady Miejskiej, kombatantów, strażaków, policji, uczniów, harcerzy, jednostek organizacyjnych gminy i powiatu, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz mieszkańców przemaszerowały pod tablicę „Pamięci Weteranów Walczących o Wolność i Niepodległość”, gdzie złożyły kwiaty oraz oddały hołd tym, którzy poświęcili swoje życie za wolność Ojczyzny. Burmistrz Marek Kołodziejczyk wygłosił również okolicznościowe przemówienie.
Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej MGOK w Cybince. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek dla wszystkich przybyłych na uroczystość.
– Wszystkim osobom, które wzięły udział w obchodach Święta Niepodległości w naszej gminie oraz jego współorganizatorom serdecznie dziękuję. Wspólna modlitwa w intencji Ojczyzny i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową to wyraz wdzięczności dla tych, którzy wywalczyli dla nas wolną Polskę – mówił Marek Kołodziejczyk (red.).