CYBINKA Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dziękujemy za wspaniałe chwile

30 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w sali kinowej MGOK można było podziwiać programy artystyczne przygotowane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie, Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Integracja” w Krośnie Odrzańskim oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ośnie Lubuskim

Podopieczni i wychowawcy przedstawili widowiska na bardzo wysokim poziomie.
Ośrodek Wsparcia „Integracja” z Krosna Odrzańskiego przygotował sztukę pt. „TO”, do której wspaniały scenariusz stworzyła Agnieszka Stępnia. Jego uczestnicy zaśpiewali utwory znakomitej Agnieszki Osieckiej w sztuce „Z gaju na bal”.
Nowatorski, wzruszający spektakl, przygotował zespół Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod słońcem” w Bieganowie.
Z wierszem „Dziękujemy” wystąpiła na scenie uzdolniona uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Ośnie Lubuskim Anna Wojnicz.
Na zakończenie programu artystycznego burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk i przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Śliwińska wręczyli przedstawicielom placówek, które przygotowały występy, świąteczne upominki.
Po części artystycznej wszyscy udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod słońcem” w Bieganowie, gdzie zespół przygotował posiłek, napoje i moc atrakcji dla uczestników Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Poprzez wspólne spędzenie czasu mogliśmy w tym dniu uwrażliwić się na problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za te wspaniałe chwile (red.).