SŁUBICE Mieszkańcy okazali wsparcie liderowi WOŚP

Jurek – jesteśmy z Tobą!

Tak krzyczeli ludzie wspierający Jerzego Owsiaka sądzonego za używanie niecenzuralnych słów

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy musiał stawić się przed słubickim sądem, by odpowiedzieć za używanie niecenzuralnych słów w czasie ostatniego Przystanku Woodstock. Zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia złożył były już komendant gorzowskiej policji. Rozprawa odbyła się 23 października. Było o niej głośno w ogólnopolskim mediach.
Owsiaka w dniu rozprawy wpierało wielu jego zwolenników. Przed sądem pojawiło się około 200 osób, nie tylko ze Słubic, ale także z Gorzowa, Zielonej Góry i innych miejscowości, także spoza terenu województwa lubuskiego. Zgromadzenie zorganizowała Słubicka Inicjatywa Demokratyczna. – Nie chcemy protestować, ani robić politycznego wiecu. Naszym jedynym celem jest okazanie wsparcia dla szefa WOŚP i podziękowanie mu – mówili organizatorzy.
A dziękować było za co. Jeszcze przed rozprawą Jerzy Owsiak odwiedził słubicki szpital i przekazał dla oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego lampy do fototerapii o wartości 25 tysięcy złotych. Pojawił się także na oddziale pediatrycznym i neonatologicznym. – Słubice otrzymają pięć łóżek młodzieżowych typu junior, siedem łóżeczek dziecięcych szczebelkowych, dwie pompy strzykawkowe oraz lokalizator naczyń krwionośnych – zapowiedziała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu oraz dyrektor ds. medycznych fundacji WOŚP.
Na rozprawie sąd uznał szefa WOŚP winnym używania niecenzuralnych słów w miejscu publicznym i nałożył na niego karę grzywny. – Biorę ten wyrok na klatę. Niech będzie on przestrogą dla wszystkich, także dla polityków – mówił Owsiak do tłumów przed sądem.
Dzień później, w mediach społecznościowych, podziękował słubiczanom. – Osobnym mega zdarzeniem byli Ci, którzy byli pod sądem w Słubicach. Po prostu nieprawdopodobna serdeczność, absolutna wielopokoleniowość. Coś, na co my Fundacja pracujemy od tylu lat. Ogromny szacunek ludzi – napisał.
ROBERT WŁODEK