SŁUBICE Kolejne spotkanie kulinarnych czwartków

Pieczarka w roli głównej

Pieczarek przedstawiać nie trzeba, to bardzo popularne grzyby. Są nie tylko łatwo dostępne, ale również wartościowe pod względem odżywczym. Na październikowym spotkaniu, z gąszczu przepisów wybraliśmy bardzo proste, warte polecenia dania

Klubowicze polecają pieczarki nadziewane w dwóch wersjach smakowych: z ugotowanym i pokrojonym w kostkę jajkiem i podsmażoną cebulką oraz z podsmażoną papryką, ogonkami, cebulą i z dodatkiem pietruszki. Przygotowane pieczarki napełniamy farszem, panierujemy w roztrzepanym jajku oraz bułce tartej i smażymy na rozgrzanym oleju.
W kuchni często brakuje nam czasu, o tym każda gospodyni wie. Ale na bibliotecznych Kulinarnych Czwartkach wiele jest chętnych rąk do pracy. Starczyło nam czasu na przygotowanie faszerowanych pieczarek, jak również pierożków z nadzieniem z czerwonej soczewicy. Przepis wart polecenia.
Zapraszamy na kolejne spotkanie Kulinarnych Czwartków, które odbędzie się w bibliotece słubickiej 9 listopada o godz. 15.00. Tym razem „Suszone grzyby w roli głównej” (red.).