KRZESZYCE Książki i wolontariat

Książka o problemach młodych

Klub to nie tylko czytanie, ale także pomaganie innym

Małgosia i Wiktor, bo o nich właśnie mowa, to nastolatkowie jakich wielu, ich drogi krzyżują się podczas zakończenia roku szkolnego i się już nie rozchodzą. Razem wiele przechodzą, „wpadają” w tarapaty, a w ramach pokuty zostają wolontariuszami w ośrodku „Caritas”.
To naprawdę świetna książka o współczesnej młodzieży i relacjach między nimi. Kazimierz Szymeczko, autor powieści, trafnie nakreślił rzeczywistość w jakiej się wszyscy znajdujemy. Z jego bohaterami utożsamiać się może każdy niemalże nastolatek, dlatego też wyśmienicie wpasowała się ona w gusta naszych klubowiczów.
Omawianie tej lektury połączyliśmy z wolontariatem na mniejsza skalę. Postanowiliśmy uporządkować opuszczone groby oraz pomnik na krzeszyckim cmentarzu.
Młodzież z zaangażowaniem i pomocą bibliotekarek przy pięknej, słonecznej aurze zadanie wykonała, łącząc przyjemne z pożytecznym. Za miesiąc, jeżeli pogoda dopisze i entuzjazm nie ostygnie to ponownie spotkamy się aby popracować w wolontariacie krzeszyckiego DKK. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają chęć do nas dołączyć (red.).