SŁUBICE Wakacje z Muszkieterami

Słubiczanie pojechali w góry dzięki Muszkieterom

„Wakacje z Muszkieterami” to akcja charytatywna Fundacji Muszkieterów skierowana do dzieci, które wykazują się wzorową postawą w szkole. Dzięki właścicielom słubickiego „Intermarche” – Magdalenie i Marcinowi Dudka – na wakacje pojechała trójka dzieci

Aleksandra, Maksymilian i Nikodem na pewno jeszcze długo będą pamiętali swoją wakacyjną przygodę. Dzięki inicjatywie Intermarche Słubice dzieci miały możliwość spędzić dziesięć niezapomnianych dni w górskiej miejscowości Murzasichle. Wyjazd miał być przede wszystkim odpoczynkiem po zakończeniu roku szkolnego, ale również możliwością uczestniczenia w ciekawych zajęciach. Dzieci wróciły z wyjazdu wypoczęte i zadowolone.
Przypomnijmy – „Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji Fundacji Muszkieterów, dzięki której dzieci mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. W tym roku letnie kolonie w górach i nad morzem spędziło blisko tysiąc dzieci (w wieku 8-12 lat) z całej Polski. Oprócz zabaw i wypoczynku dzieci poznały osiem uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.
Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego Muszkieterowie uczą tych wartości podczas trwania akcji. Jej motto – „To charakter, a nie kapelusz z piórem, tworzy z Ciebie Muszkietera!” – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.
Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi.
Pierwszy autokar wyruszył 16 lipca. Łącznie w trakcie trwania akcji odbyło się dziewięć kolonijnych turnusów w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie. Akcja finansowana była przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè, w tym przez właścicieli słubickiego marketu – Magdalenę i Marcina Dudka. Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda (red.).