RZEPIN Z życia Powiatowego Ośrodka Wsparcia

Nie wiemy co to nuda

W wakacje uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie brali aktywny udział w różnych zajęciach. Oto krótka relacja, jaką otrzymaliśmy z ośrodka

„Środa to w naszym ośrodku dzień, w którym odbywają się zajęcia w ramach akcji „Wakacje z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Rzepinie”. Dziś wspólnie z naszymi gośćmi wzięliśmy udział w grze terenowej „Podchody”. Pogoda nam dopisała – bawiliśmy się fantastycznie! Każde zadanie, bez względu na jego trudność, wykonywaliśmy z uśmiechem na ustach.
Terapia ręki. W ośrodku pojawiły się nowe zajęcia mające na celu usprawnienie motoryki dłoni. Nie było łatwo, gdyż przyrządy musieliśmy najpierw samodzielnie złożyć, co sprawiało nam sporo trudności, jak również wiele radości. Zajęcia te z całą pewnością wpiszą się w naszą codzienność. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować osobie, która sprawiła nam tak wspaniały prezent.
Przetwory i inne potwory. Dzięki uprzejmości rodziców mieliśmy możliwość zrobić przetwory z dyni, cukinii, kabaczka i ogórków. Powstały w ten sposób pyszne sałatki, które urozmaicą nasze posiłki zimą. Oprócz przetworów przygotowywaliśmy również lubianą przez nas wszystkich pizzę. Brokuły, pieczarki, kiełbasa, papryka w połączeniu z pysznym ciastem, serem i sosem zawsze wzbudzają w nas wielki apetyt.
Po kilku miesiącach ciężkiej pracy zbieramy plony… ogórki, pomidory, jabłka, maliny, koper i miętę, które zostaną wykorzystane do stworzenia smacznych dań i przetworów w naszej pracowni kulinarnej” (red.).