RZEPIN VIII Festiwal Pieśni

Za nami „Wrzosowisko”

W sobotę 16 września w sali widowiskowej MDK w Rzepinie odbył VIII Festiwal Pieśni pod nazwą „Wrzosowisko”, którego organizatorem był Chór Wrzosy z Rzepina

Celem festiwalu było umożliwienie zespołom amatorskim, grającym w domach kultury, świetlicach, parafiach itp., prezentacji swojej twórczości, kultywowanie tradycji, zwyczajów, pielęgnowanie polskości i świadomości kulturowej społeczeństwa. To również integracja zespołów folklorystycznych, kochających muzykę oraz śpiew. Występy oraz spotkanie zespołów sprzyjają wymianie kulturalnej, niosą radość i stwarzają doskonałą okazję do nawiązywania nowych znajomości i wymiany doświadczeń.
Wystąpili: Zespół “Nowinianki” z Nowin Wielkich, Zespół “Wicinianki” z Jasienia, Zespół śpiewaczy „Drawianki” z Drawna, Chór “Łęczanie” z Ośna Lubuskiego, Zespół „Łazowianki” z Łaz, Zespół “Młodzi Duchem” z Górzycy, Zespół “Echo Bukowiny” z Lubania, Zespół “Rudniczanka” z Krzeszyc, Zespół “Echo z dębowego lasu” z Kostrzyna nad Odrą, Chór “Konsonans” ze Słubic, Zespół “Bobrzanki” z Nowogrodu Bobrzańskiego oraz Chór “Wrzosy” z Rzepina (red.).