KRZESZYCE Wystawa Rolnicza

Podziękowali rolnikom

Zakończyła się XXIII Wystawa Rolnicza Krzeszycka Jesień

Przedstawiciele sołectw z przepięknymi wieńcami dożynkowymi, rolnicy, sołtysi, zaproszeni goście i władze samorządowe gminy w uroczystym, barwnym korowodzie, przeszli na stadion. Wójt Stanisław Peczkajtis powitał wszystkich zgromadzonych i poprosił ks. proboszcza Jarosława Leśnego o odprawienie mszy w intencji rolników. Po nabożeństwie zostały złożone dary i chleb dożynkowy niesiony przez starostów dożynek: Małgorzatę Bamber z Jeziorek i Jana Kulczyka z Przemysławia. Za ten najpiękniejszy owoc pracy ludzkiej wójt podziękował i poprosił zaproszonych gości do podzielenia się chlebem z mieszkańcami.
W wystawie i dożynkach uczestniczyła bardzo liczna delegacja wraz z wystawcami z zaprzyjaźnionej gminy Altlandsberg z Niemiec. Ceremoniałowi towarzyszył lokalny zespół ludowy Rudniczanka.
Wójt podkreślił trudną sytuację i ważną rolę rolnictwa na terenie gminy Krzeszyce, podziękował i oddał szacunek rolnikom za ich całoroczny trud.
Delegacje sołectw zaprezentowały wieńce dożynkowe – wynik misternej i mozolnej pracy swoich mieszkańców. Szczególne podziękowania i wyrazy uznania wójt złożył na ręce sołectwa Krzemów, którego wieniec został nagrodzony podczas Lubuskiego Święta Plonów.
Po części oficjalnej na scenie zagościli lokalni artyści: Chór Postomia, przedszkolaki, Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Krzeszycach, Zumbowiczki, Zespół Taneczny Mini Dance oraz wspomniany już Zespół Rudniczanka, który po występie odznaczony został odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W trakcie wystawy zaprezentowały się instytucje i firmy pracujące na rzecz rozwoju rolnictwa i gminy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się barwne stoiska sołeckie, na których można było skosztować lokalne potrawy i trunki. Wielką atrakcją były grupy rekonstrukcyjne żołnierzy oraz pojazdy militarne, zabytkowe motocykle, a także pokaz kowala.
Każdy uczestnik imprezy mógł wziąć udział w animacjach i konkursach zorganizowanych przez GBS Bank Barlinek o/Krzeszyce oraz Radio Plus Gorzów Wlkp.
O godz. 16.30 rozpoczął się blok muzyczny, podczas którego swoje koncerty dały zespoły No Name, Bubliczki oraz After Party. Po koncercie wszyscy dobrze bawili się przy muzyce dyskotekowej – prowadzącym był DJ Wojtaś.
Zorganizowanie wystawy Krzeszycka Jesień możliwe było dzięki wsparciu wielu sponsorów. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości i zapraszamy za rok (red.).